Przejdź do treści

Spotkanie noworoczne 2019

Drukuj

główne

W piątek, 18 stycznia 2019 r. salę bankietową Powiatowego Ośrodka Sportu w Miętnem wypełnili samorządowcy, przedstawiciele świata biznesu, służb mundurowych, oświaty, organizacji i stowarzyszeń, którzy zgromadzili się na tradycyjnym już spotkaniu noworocznym. Na zaproszenie Przewodniczącego Rady Powiatu Garwolińskiego Waldemara Trzaskowskiego, Starosty Powiatu Garwolińskiego Mirosława Walickiego i Wicestarosty Powiatu Garwolińskiego Iwony Kurowskiej odpowiedzieli zaangażowani w życie naszego powiatu, by wspólnie podsumować miniony rok. Był to czas refleksji a także czas życzeń i zapowiedzi na nadchodzące dni i miesiące.

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy i krótką modlitwą, upamiętniającą tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska Pana Pawła Adamowicza. Następnie głos zabrali Starosta Powiatu wraz z Wicestarostą. W swym przemówieniu przedstawili Oni program, który zobowiązali się zrealizować w nadchodzącej, VI kadencji samorządu powiatowego. Jako jeden z priorytetów przedstawili bezpieczeństwo mieszkańców ziemi garwolińskiej. „W tegorocznym budżecie zabezpieczyliśmy dodatkowe środki na ciężki samochód ratownictwa drogowego o wartości powyżej 1 mln zł, tak potrzebny PSP i zakup samochodu dla KPP” – powiedział Starosta Mirosław Walicki. Kolejnym obszarem działań są drogi i chodniki na terenie Powiatu Garwolińskiego a najbardziej palącą potrzebą przedstawili rozwój GSAG. „Już podjęliśmy działania, które sprowadzą na garwolińską ziemię inwestorów. Musimy ożywić gospodarkę naszego powiatu, zapewnić pracę, tu na miejscu. Zmodernizowana droga S17 i linia kolejowa, sprawi że inwestorzy dostrzegą w naszej ziemi potencjał i możliwości ” – przekonywała Wicestarosta Powiatu Iwona Kurowska. Kolejnym ważnym priorytetem dla włodarzy powiatu jest transport publiczny i jego reaktywowanie. Nie jest także obojętna starostom edukacja dzieci i młodzieży z terenu Powiatu Garwolińskiego a także godna opieka zdrowotna mieszkańców powiatu. „Każdy mieszkaniec ma czuć się bezpiecznie wtedy, kiedy potrzebuje pomocy medycznej. Ma wiedzieć, że ta pomoc zostanie mu udzielona szybko, że będzie, że będzie to pomoc fachowa. Mamy nowoczesny, dobrze wyposażony szpital powiatowy, jeden z lepszych, nie tylko na Mazowszu ale w skali kraju. […] Chcemy, by szpital nasz posiadał II stopień referencyjności, co przełoży się na wysokość otrzymywanych środków.. Znajdziemy się wtedy wśród 4 takich szpitali powiatowych w kraju”. Ogromnym wyzwaniem dla starostów jest budowa mostu w Gminie Maciejowice. „Wszyscy mamy dziś świadomość, że jest to historyczna inwestycja. Brak tego mostu jest barierą w rozwoju województw mazowieckiego i lubelskiego. Ta inwestycja ma wiele funkcji gospodarczych i komunikacyjnych. Podejmujemy to zadanie” – zadeklarował Starosta Mirosław Walicki.

Po przemówieniu Włodarzy Powiatu wręczono specjalne podziękowania dla Pana Posła Ziemi Garwolińskiej Grzegorza Woźniaka a także dla Pani Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc za zaangażowanie, życzliwość i bezinteresowność w niesieniu pomocy dla mieszkańców Powiatu Garwolińskiego.

Starosta i Wicestarosta pogratulowali także i wręczyli pamiątkową statuetkę, rodzicom młodego, ale bardzo doświadczonego zawodnika kartingowego – Piotra Wiśnickiego. Został On uznany Sportowcem Roku 2018 w plebiscycie Top Regionu Portalu Podlasie 24.

Podczas spotkania głos zabrali także przybyli na spotkanie noworoczne goście: ks. Prałat Ryszard Andruszczak, Wicemarszałek Senatu Maria Koc, Poseł na Sejm RP Teresa Wargocka, doradca ministra Jacka Sasina Kamil Kowaleczko, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny, Prezes Polskiego Związku Koszykówki Radosław Piesiewicz, Dyrektor Mazowieckiego Oddziału ARMiR Ryszard Madziar, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej Artur Kondrat, przedstawiciel ziemi garwolińskiej w Sejmiku Wojewódzkim Krzysztof Żochowski a jako ostatni głos zabrał Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak. Wszyscy w swych przemówieniach zachwalali i gratulowali dynamicznego rozwoju naszej ziemi garwolińskiej a także oferowali pomoc w realizacji najtrudniejszych zadań.

Po części oficjalnej zebrani goście zasiedli do stołów aby odbyć indywidualne rozmowy towarzyskie i degustować smakowitości.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews