Przejdź do treści strony

Budowa mostu na rzece Wiśle coraz bliżej

W poniedziałek 30 stycznia 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Garwolinie odbyło się przekazanie dokumentacji kończącej kolejny etap budowy mostu na rzece Wiśle, który połączy Antoniówkę Świerżowską ze Świerżami Górnymi. Otwiera to drogę do rozpoczęcia dalszych prac tj. rozpoczęcia prac projektowych nad etapem D – koncepcją programową, która zakończy się wydaniem pozwolenia na budowę.

Została wydana decyzja środowiskowa, która określa ostateczny wariant przebiegu trasy - Wariant 1. W związku z uzyskaniem zgody na realizację przedsięwzięcia zakończono etap C realizacji inwestycji.

Budowa mostu na Wiśle jest jednym z priorytetów samorządu Powiatu Garwolińskiego. Most ma mieć długość 896 metrów, budowa przeprawy mostowej powinna rozpocząć się na początku 2025 roku. Koszt zadania to blisko 650 mln zł, w tym 80% stanowią środki rządowe, 20% pokryją samorządy powiatów garwolińskiego i kozienickiego oraz gmin Kozienice i Maciejowice.

Wspólnie tą inwestycje realizują Lider- samorząd Powiatu Garwolińskiego, Powiat Kozienicki, Gmina Maciejowice, Miasto i Gmina Kozienice.

W spotkaniu udział wzięli starosta garwoliński Mirosław Walicki, wicestarosta Marek Ziędalski, starosta kozienicki Krzysztof Wolski, burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski, wójt gminy Maciejowice Tomasz Kwiatkowski, przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Garwolinie, Most-Projekt Poznań i Mosty Gdańsk.