Przejdź do treści strony

Dzień Samorządu Terytorialnego

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest corocznie 27 maja. To święto, ustanowione przez Sejm RP w 2000 roku, upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku. To Samorządy odgrywają szczególną rolę w rozwoju naszych regionów, miast i miasteczek. To one, wspólnie z mieszkańcami, tworzą nasze małe ojczyzny.

W piątek 26 maja z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, w 25 – lecie odrodzonego Powiatu Garwolińskiego Starosta Mirosław Walicki wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Garwolińskiego Waldemarem Trzaskowskim podziękowali samorządowcom za tworzenie otwartych na potrzeby mieszkańców, przyjaznych struktur. Życzyli wytrwałości w pracy i wszelkiej pomyślności.

Szanowni Państwo, Drodzy Samorządowcy to Wy jesteście najbliżej mieszkańców, każdego dnia pracujecie, by naszym mieszkańcom żyło się lepiej, wygodniej, bezpieczniej. Dziękujemy za tą odpowiedzialną i pełną poświęcenia służbę wobec lokalnych społeczności. Słowa podziękowania kierujemy w tym dniu do wszystkich, którzy współtworzyli i współtworzą samorząd oraz do wszystkich pracowników samorządowych. – mówił podczas spotkania Starosta Mirosław Walicki.