Przejdź do treści strony

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

W sobotę 7 października o godz. 17.00 w hali stulecia przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie odbył się koncert z okazji 600-lecia Garwolina w wykonaniu Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Na koncert zaprosili Maria Koc - Senator RP, Mirosław Walicki - Starosta Powiatu Garwolińskiego i Marzena Świeczak Burmistrz Miasta Garwolin. To było wyjątkowe widowisko, które zachwyciło najbardziej wymagających odbiorców. Zespół zaprezentował nie tylko polskie tańce narodowe czy pieśni patriotyczne, ale także musicale, piosenki filmowe. Repertuar był bardzo różnorodny.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego jest największą instytucją artystyczną w Wojsku Polskim realizującą szeroki wachlarz zadań artystycznych mających na celu kształtowanie postaw patriotycznych, edukacyjnych i wychowawczych. Zespół popularyzuje treści narodowe i chwałę oręża polskiego w kraju i za granicą. Tym samym realizuje życzenie Marszałka Józefa Piłsudskiego o utworzeniu sceny żołnierskiej, na której „powinno się grać głównie sztuki optymistyczne i radosne, dające ludziom wiarę i nadzieję”.

Ta duchowa i muzyczna uczta zgromadziła licznie przybyłych Mieszkańców Garwolina i Powiatu Garwolińskiego oraz zaproszonych gości.