Przejdź do treści strony

Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek w Powiecie Garwolińskim

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek spotkał się z mieszkańcami, nauczycielami, samorządowcami, parlamentarzystami w Powiecie Garwolińskim.

24 marca 2023 roku w Miętnem obyło się spotkanie z Panem prof. Przemysławem Czarnkiem Ministrem Edukacji i Nauki.

Szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek przed spotkaniem z samorządowcami, dyrektorami szkół i nauczycielami, w towarzystwie parlamentarzystów, przedstawicieli wojewody, władz oświatowych, powiatu i kierownictwa szkoły, złożył kwiaty przy pomniku upamiętniającym obronę krzyża przez młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych w 1984 roku.

Podczas spotkania z samorządowcami i przedstawicielami środowisk nauczycielskich powiatu garwolińskiego, minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek mówił m.in. o ochronie dzieci przed atakami na polskość, przypadkach przemocy wśród młodzieży, inwestycjach w oświatę, autorytecie nauczyciela i emeryturze nauczycielskiej.

Minister Czarnek nawiązał do historii miętniańskiej szkoły i przypomniał, że walka z krzyżem trwa od zarania dziejów.

- My musimy stanąć po stronie wartości i po stronie krzyża, jak to zrobili, bardzo świadomi tego uczniowie szkoły rolniczej w Miętnem w tym miejscu 39 lat temu. Zresztą, w ogóle świat rolniczy, świat polskiej wsi, polskich miasteczek, to jest świat, który od zawsze bronił polskości, zawsze bronił wartości. Każdy kto zna historię, … stwierdzi, że Polska będzie Polską, dopóki będzie chrześcijańska...- argumentował minister.

Piątkowe spotkanie ministra ze środowiskiem nauczycielskim i samorządowym powiatu garwolińskiego, które odbyło się pod hasłem "Przyszłość to Polska", zorganizowali Mirosław Walicki - Starosta Powiatu Garwolińskiego i Maria Koc - Senator RP. Obecni byli też posłowie Teresa Wargocka, Grzegorz Woźniak, Maciej Górski, kierownik siedleckiej delegatury MUW Anna Kaszuba oraz  I mazowiecki wicekurator oświaty Dorota Skrzypek.