Przejdź do treści strony

Narodowe Święto Niepodległości - wspólne radosne świętowanie!

Miejsko-powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości licznie zgromadziły Mieszkańców Miasta i Powiatu Garwolińskiego na wspólnym świętowaniu!

Bogaty program sprawił, że zarówno młodsi jak i nieco starsi Mieszkańcy mogli włączyć się aktywnie w to radosne wydarzenie.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. koncelebrowaną w intencji Ojczyzny. Sprawowali ją pod przewodnictwem ks. prałata Ryszarda Andruszczaka proboszczowie parafii ks. kan. Stanisław Małek i ks. kan. Stanisław Szymuś, który w homilii mówił, że stajemy dziś w zadumie nad Polską ubiegłych wieków, ale także dnia dzisiejszego, bohaterów lat minionych i tych, którzy dzisiaj troszczą się o jej dobro.

Po Eucharystii, w asyście pocztów sztandarowych i orkiestry dętej OSP Garwolin, uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod obelisk Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie w okolicznościowym przemówieniu burmistrz miasta Marzena Świeczak mówiła, że Święto Niepodległości to dzień, który nas jednoczy w miłości do Ojczyzny. Listy do uczestników uroczystości skierowały senator Maria Koc, który odczytał Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki i posłanka Kamila Gasiuk- Pichowicz przeczytany przez Pana Igora Kałczyńskiego.

Po przemówieniach złożono wiązanki kwiatów pod obeliskiem dedykowanym Piłsudskiemu.

Więcej zdjęć z uroczystości na naszym profilu społecznościowym.