Przejdź do treści strony

Nowy samochód dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Miętnem

Środowiskowy Dom Samopomocy w Miętnem wzbogacił się o nowy pojazd do przewozu swoich podopiecznych, którego zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Powiatu Garwolińskiego. Oficjalne przekazanie auta odbyło się 23 maja.

Jest to 9 osobowy samochód marki Renault Trafic w pełni przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnościami, z miejscem dostosowanym do przewozu osób na wózkach inwalidzkich.

W ramach programu wyrównywania różnic między regionami w obszarze D w ubiegłym roku powiat garwoliński złożył wniosek i otrzymał dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 120 tys zł. Całość zakupu auta to blisko 200 tys zł, pozostała kwota pochodzi ze środków własnych powiatu.

 

Obecnie w ŚDS w Miętnem przebywa 35 osób, którzy dowożeni są z terenu całego powiatu. Dojazd nowym autem będzie dla podopiecznych łatwiejszy i bardziej komfortowy, w znacznym stopniu usprawni funkcjonowanie placówki.

Samochód w imieniu bp siedleckiego Kazimierza Gurdy poświęcił dziekan ks. Stanisław Szymuś, następnie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi oraz przekazania kluczyków do nowego pojazdu. Podopieczni ŚDS zaprosili na okolicznościowe przedstawienie.

Wśród przybyłych gości byli m.in. Pani Maria Koc Senator RP, Dyrektor Mazowieckiego Oddziału PFRON w Warszawie Pani Anna Wandzel, Pani Beata Noceń, przedstawiciele Powiatu Garwolińskiego na czele z Starostą – Mirosławem Walickim oraz Markiem Ziędalskim – Wicestarostą Powiatu Garwolińskiego, Panią Moniką Ochnio Radną Powiatu Garwolińskiego, Pan Krzysztof Tuszowski Komendant PSP w Garwolinie, Pani Dorota Brojek Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie, Pani Agnieszka Walicka z-ca dyrektora PCPR w Garwolinie.