Przejdź do treści strony

Ośrodek Pomocy Dziecku – Zielone Izdebno uroczyście otwarty

We wtorek 25 kwietnia 2023 roku uroczyście otwarto i poświęcono budynki Ośrodka Pomocy Dziecku Zielone Izdebno 1 i 2. Jest to zwieńczenie procesu reorganizacji systemu instytucjonalnej pieczy zastępczej w Powiecie Garwolińskim, który został przyjęty przez obecny Zarząd Powiatu Garwolińskiego w roku 2019.

To wielki dzień dla Wychowanków, mimo iż mieszkają w placówce niespełna 4 miesiące, czują się w nim jak w prawdziwym domu. Z radością pomagały zaproszonym gościom w uroczystym otwarciu, przecinając symboliczną wstęgę.

Zgromadzonych przed budynkiem gości, tuż po jego poświęceniu zaproszono do środka, gdzie zwiedzili poszczególne pomieszczenia i rozmawiali z małymi mieszkańcami.

Dzięki dofinansowaniu z rządowego programu RFIL mogliśmy wyremontować i przebudować pierwszą placówkę oraz wybudować nowy budynek.

W pierwszym budynku wykonano generalny remont oraz przebudowę placówki. Całość inwestycji to kwota 2 059 682,04 zł. Zadanie zostało dofinansowane ze środków RFIL w wysokości 1 mln zł (1 078 279,00).

W roku 2021 rozpoczęła się również budowa placówki opiekuńczo – wychowawczej typu  socjalizacyjnego, przeznaczonej dla 14 dzieci, która zakończyła się pod koniec roku 2022, a od 01.01.2023 r., po wydaniu zezwolenia przez Wojewodę Mazowieckiego, wszystkie dzieci z placówki socjalizacyjnej przeniesiono do nowo wybudowanego budynku.

Łączny koszt inwestycji: 3.713135,75 zł brutto. Zadanie zostało dofinansowane ze środków RFIL w kwocie 1 mln zł.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku o realizacji inwestycji: