Przejdź do treści strony

Otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego i wyremontowanego oddziału pediatrycznego

W czwartek 26 stycznia 2023 roku odbyła się w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie uroczystość otwarcia Pracowni Rezonansu Magnetycznego oraz oddania do użytkowania odmalowanych pomieszczeń oddziału dziecięcego i bloku porodowego.

Pracownia Rezonansu Magnetycznego

Szpital Powiatowy w Garwolinie wzbogacił się o pracownię rezonansu magnetycznego wyposażoną w nowoczesny, wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny. Dzięki temu pacjenci będą mogli wykonać badania na miejscu, bez konieczności dojazdu do sąsiednich miejscowości. Zakup był sfinansowany ze środków Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz środków samorządu Powiatu Garwolińskiego, a jego koszt wyniósł ponad 4,8 mln zł.

Diagnostyka leczenia chorób wymaga coraz lepszego sprzętu – a taki rezonans magnetyczny stanowi jedną z lepszych technik diagnozowania. Nieinwazyjne badanie pozwoli na ocenę stanu wszystkich narządów wewnętrznych i tkanek. Szpital wzbogacił się również w 64-rzędowy aparat tomografii komputerowej, aparat RTG - ramię "C" na blok operacyjny, wysokospecjalistyczny aparat USG do pracowni USG oraz aparat przyłóżkowy USG dla Oddziału Intensywnej Terapii.

Oddział pediatryczny

Również oddział dziecięcy w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie przeszedł metamorfozę! Wszystko po to, by ograniczyć stres małych pacjentów związany z ich pobytem w szpitalu. Udało się to dzięki dotacji z Ambasady Kataru, pozyskanej przez ordynatora Samira Ismaila. Ordynator oddziału dziecięcego Samir Ismail pozyskał prawie 65 tys. zł dla szpitala w Garwolinie. Pieniądze zostały przeznaczone m.in. na pomalowanie oddziału, tak by był przyjaźniejszy dla małych pacjentów. Środków wystarczyło także na metamorfozę sali porodowej. Ambasador Abdulla A. Rahman Fakhroo powiedział, że dla ambasady jest to gest wobec dzieci, bo one są najważniejsze.

Za wsparcie dla szpitala podziękował dyrektor placówki Krzysztof Żochowski i ordynator oddziału dziecięcego Samir Ismail, który z dumą oprowadzał gości po odnowionym oddziale. Podczas uroczystości nie zabrakło prezentów. Worek zabawek dla małych pacjentów na ręce ordynatora przekazał starosta garwoliński Mirosław Walicki.

W uroczystości uczestniczyli Senator RP Maria Koc, Abdulla A.Rahman Fakhroo - Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Państwa Katar w Warszawie z pracownikami, dyrektor Wydziału Zdrowia MUW Tomasz Sławatyniec, dyrektor Mazowieckiego Oddziału NFZ Zbigniew Terek, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie Dariusz Piotrowski, Starosta Powiatu Garwolinskiego Mirosław Walicki, wicestarosta Marek Ziędalski, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie Dorota Brojek, burmistrzowie i wójtowie, Ewa Kałużny przedstawiciel firmy Simens Healthineers, radni powiatowi na czele z wiceprzewodniczącym Kazimierzem Sionkiem oraz personel szpitala.