Przejdź do treści strony

Otworzyliśmy kolejne kilometry przebudowanych dróg w Powiecie Garwolińskim

Rozwój infrastruktury drogowej to jeden z priorytetów powiatu. Każde zrealizowane zadanie to nie tylko bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego. To również poprawa jakości życia Mieszkańców Powiatu Garwolińskiego – komfortowy dojazd do pracy, wygodna droga do szkoły czy szybki dojazd na wakacje.

Droga powiatowa Nr 1330 W w Nowym Kębłowie została przebudowana na odcinku o długości blisko 2 km. Wartość zadania to ponad 2 mln zł.

Droga powiatowa Nr 1346 W w m. Sokół i Wola Korycka Dolna została przebudowana na odcinku o długości ponad 3 km przebiegającym przez teren dwóch gmin: Sobolew i Trojanów. Wartość zadania to kwota ponad 5,5 mln zł.

Droga powiatowa Nr 1363 m. Mroków została przebudowana na odcinku ponad 3 km. Wartość zadania to ponad 5 mln zł.

Zadania realizowane były w ramach programu rządowego Polski Ład. Inwestycje Strategiczne- nabór pierwszy. Etap pierwszy i drugi łącznie obejmował 8 inwestycji p.n. ,, Przebudowa infrastruktury drogowo – mostowej na terenie powiatu garwolińskiego”. Powiat Garwoliński z Polskiego Ładu otrzymał dofinansowanie w kwocie 17 mln złotych. To jedno z najwyższych w województwie mazowieckim.

W otwarciu dróg uczestniczył wicepremier Henryk Kowalczyk.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze działania w pozyskaniu środków na przebudowę tak licznych dróg w powiecie garwolińskim.