Przejdź do treści strony

Powiat inwestuje na terenie gminy Maciejowice

Dobry stan dróg jest kluczem do poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców, ale też ważnym czynnikiem decydującym o atrakcyjności gospodarczej, turystycznej, inwestycyjnej i konkurencyjności powiatu garwolińskiego wobec innych regionów. Dlatego też konsekwentna modernizacja infrastruktury drogowej jest jednym z priorytetów polityki inwestycyjnej samorządu powiatowego. Dokładamy wszelkich starań, by nasi mieszkańcy mogli poruszać się po drogach bezpiecznych i komfortowych.

Ku końcowi zmierzają prace związane z przebudową ponad 7 - kilometrowego odcinka drogi powiatowej Nr 1325W na terenie gminy Maciejowice w miejscowościach: Pogorzelec, Polik i Maciejowice. Duża inwestycja pochłonęła blisko 10 mln zł. Powstaje nowy chodnik, ścieżka pieszo-rowerowa, zamontowany zostanie także system dyscyplinowania kierowców, oświetlenie przejścia dla pieszych czy barierki ochronne. To wszystko dla naszego wspólnego bezpieczeństwa – zarówno pieszych jak i kierowców. Realizacja tego olbrzymiego zadania była możliwa dzięki dofinansowaniu jakie otrzymaliśmy z rządowego programu Polski Ład – 5 414 47,19 zł. Środki własne powiatu to 4 448 357, 56 zł.

 W gminie Maciejowice przebudowaliśmy także ponad kilometrowy odcinek drogi powiatowej Nr 1349W Samogoszcz – Kraski – Podstolice – Podoblin. Koszt zadania to 523 112,81 zł. Samorząd otrzymał na ten cel dofinansowanie 200 000,00 zł ze środków budżetu województwa mazowieckiego FOGR.

Jeszcze w tym roku będziemy korzystać z nowych i bezpiecznych dróg. To kolejne cegiełki na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa naszych Mieszkańców.

Ale to nie koniec inwestycji drogowych w naszym powiecie. Kończymy przetargi na przebudowę i modernizację kolejnych odcinków naszych dróg.

Liczne zadania inwestycyjne realizowane przez Powiat przyczynią się do znacznej poprawy stanu infrastruktury drogowej. Wiąże się to jednak z niedogodnościami dla użytkowników dróg. Wykonawcy robót dołożą starań, aby były one jak najmniej uciążliwe, prosimy jednak mieszkańców o wyrozumiałość oraz stosowanie się do tymczasowych zmian w organizacji ruchu.