Przejdź do treści strony

Powiatowy Informator Edukacyjny na rok szkolny 2023/2024

Wybór szkoły średniej - Powiatowy Informator Edukacyjny pomoże!

Już niedługo Uczniowie Klas Ósmych staną przed jednym z ważniejszych wyborów w życiu – wyborem szkoły średniej. Chcąc pomóc w podjęciu przemyślanej i dobrej decyzji, wzorem lat ubiegłych przygotowaliśmy informator mający na celu przedstawienie oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Garwoliński. Szkoły z naszego powiatu oferują różnorodne możliwości rozwoju, a nasz informator to wszystko przybliży.

Nasza oferta

Rekrutacja tak jak w roku ubiegłym będzie realizowana za pomocą Elektronicznego Systemu Rekrutacji.
Powiat Garwoliński oferuje kształcenie w siedmiu szkołach zlokalizowanych w Garwolinie, Żelechowie, Sobolewie i Miętnem. Są wśród nich licea, technika i branżowe szkoły I stopnia kształcące w różnych zawodach. We wszystkich szkołach i placówkach staramy się zapewnić jak najlepsze warunki nauki i pracy. Uczy w nich wykwalifikowana kadra pedagogiczna, a pomieszczenia dydaktyczne są nieustannie modernizowane i doposażane w pomoce naukowe. Dzięki temu Uczniowie będą mogli dobrze przygotować się do egzaminów maturalnych oraz egzaminów potwierdzających kwalifikacje w  zawodzie.
 

Ponadto w szkołach prowadzonych przez Powiat Garwoliński realizowane są projekty ze środków unijnych - Erasmus+, POWER, Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego, Zawodowcy na start- bis, które pozwalają jeszcze lepiej przygotować przyszłych absolwentów do współczesnego rynku pracy. Już kilkuset naszych uczniów skorzystało z bezpłatnych wyjazdów na zagraniczne praktyki m. in. do Włoch, Grecji i Hiszpanii.

Jesteśmy przekonani, że oferta edukacyjna szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Garwoliński spełni oczekiwania naszych Uczniów.

Życzenia dla Uczniów

Jednocześnie Wszystkim Ośmoklasistom życzymy jak najlepszych ocen na świadectwach, pomyślnego wyniku z egzamin, a także dalszej, satysfakcjonującej nauki w wybranej przez Was placówce.              
Ufamy, iż dokonany wybór będzie trafny i zapewni dobry start w dalsze, dorosłe życie.