Przejdź do treści strony

Przed nami II Festiwal Etnograficzny Powiatu Garwolińskiego!

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki serdecznie zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenarne – II Festiwal Etnograficzny Powiatu Garwolińskiego, które odbędzie się 6 sierpnia 2023 r. [niedziela] w Miętnem.

Początek wydarzenia o godz. 13.00.

Nasza tradycja, kultura i zwyczaje ludowe to fenomen na skalę Województwa Mazowieckiego oraz całego kraju. To nasza skarbnica, którą pragniemy się chwalić i dzielić z innymi! To u nas działa najwięcej KGW w skali kraju, które podejmują szereg inicjatyw w obszarze popularyzacji kultury ludowej.

Zapraszamy wszystkich do Miętnego na spotkanie o charakterze folkowo-ludowym. To niezwykle sympatyczne i rodzinne wydarzenie, które rozpocznie się już od godz. 13.00 na boisku przy ZS w Miętnem.  Będziemy mogli usłyszeć występy artystyczne lokalnych kapeli, KGW, Zespołu Ludowego z Gończyc czy Kapeli Krzysztofa Staręgi. Na scenie wystąpi przed nami także Koło Tańca Ludowego przy ZS nr 1 w Łaskarzewie!  Będzie się działo!

Wieczorem wystąpią dla Państwa cieszące się dużą popularnością zespoły - góralski zespół TerazMy oraz Zenon Martyniuk z zespołem.

W trakcie imprezy rozstrzygnięty zostanie konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Garwolińskiego „Regionalne i Lokalne ”. Poznamy najlepszy przepis na danie z jabłkami! Na zwycięzców konkursu czekają nagrody!

W trakcie Festiwalu będzie można obejrzeć wystawę etnograficzną „Mazowiecka Wieś z Przeszłości”.  Ponadto dla dzieci przygotowaliśmy bezpłatną Strefę Zabaw i Edukacji!

Liczne stoiska KGW, stoiska rękodzielników i wiele innych stoisk  - to wszystko już w niedzielę, 6 sierpnia 2023 r. w Miętnem!

Zapraszamy wszystkich Mieszkańców do wzięcia udziału w zabawie! Jesteśmy przekonani, że atmosfera będzie równie wspaniała jak podczas ubiegłych festiwali!

Festiwal patronatem honorowym objęła Senator RP Maria Koc.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2023.