Przejdź do treści strony

Rekordowa ilość środków na rozwój transportu publicznego trafia do Powiatu Garwolińskiego

Po raz kolejny rekordowa ilość środków na rozwój transportu publicznego trafia do Powiatu Garwolińskiego!

W czwartek, 12 stycznia 2023 roku w Wojewódzkim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie została podpisana umowa dofinansowania do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na rok 2023. Umowę z Wojewodą Mazowieckim Konstantym Radziwiłłem podpisał z ramienia Powiatu Starosta Mirosław Walicki.

Wartość uzyskanej dopłaty wynosi  8 105 752,50 zł i pozwoli sfinansować funkcjonowanie 75 linii komunikacyjnych na terenie powiatu garwolińskiego o długości 2 192 km. Łączna ilość wozokilometrów przewidziana na 2023 rok wyniesie 2 701 917.

Transport publiczny jest jednym z istotnych czynników, które wpływają na jakość życia naszych mieszkańców.  Dostępna i sprawna komunikacja umożliwia dotarcie do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury.

Samorząd Powiatu Garwolińskiego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Mieszkańców dokłada wszelkich starań, by pozyskiwać jak największe środki finansowe na przywracanie linii komunikacyjnych i zwiększanie siatki połączeń.  Nasz samorząd od startu Funduszu korzysta z możliwości wsparcia publicznego transportu zbiorowego na terenie Powiatu Garwolińskiego. Pozyskane przez samorząd środki pozwalają na przywracanie lokalnych połączeń autobusowych, likwidację wykluczenia komunikacyjnego i wreszcie rozwój naszej społeczności.