Przejdź do treści strony

Reprezentacja Gminy Łaskarzew wywalczyła szablę Bronisława Rojka!

W sobotę, 15 kwietnia 2023 r. na hali sportowej w Górznie odbyły się tradycyjne już zmagania sportowe samorządowców z terenu Powiatu Garwolińskiego. Przedstawiciele ośmiu samorządów: Gminy Garwolin, Miasta Garwolin, Gminy Górzno, Gminy Łaskarzew, Gminy Parysów, Miasta i Gminy Pilawa, Powiatu Garwolińskiego oraz Miasta i Gminy Żelechów zagrali w piłkę siatkową o szablę Bronisława Rojka – żołnierza, który w czasie I wojny światowej walczył w 22. Pułku Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego, za co został odznaczony Krzyżem Walecznych.

Na początku turnieju minutą ciszy uczczono pamięć wieloletniego zawodnika z Gminy Garwolin śp. Waldemara Mućko, zmarłego w ostatnim czasie, który wielokrotnie brał udział w sportowych zmaganiach samorządowców.

Kilkugodzinna rywalizacja sportowa pokazała, że nasze samorządy są zgranymi zespołami także na parkiecie. Wspaniała atmosfera, wzajemny doping, sportowe emocje towarzyszyły  każdemu rozegranemu setowi. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Gminy Łaskarzew, która miała w swoim składzie najlepszego zawodnika turnieju - Dorotę Paziewską. Drugie miejsce zdobyła reprezentacja Gminy Górzno. Tym razem lepsza okazała się gmina Garwolin, która w meczu o trzecie miejsce pokonała reprezentację Miasta i Gminy Żelechów. Dalej kolejno uplasowały się drużyny: Gminy Parysów, Powiatu Garwolińskiego, Miasta Garwolin i Miasta i Gminy Pilawa.

Organizatorami turnieju było Starostwo Powiatowe w Garwolinie oraz Gmina Górzno. Honorowy patronat nad turniejem sprawowała Senator RP Maria Koc.


Bronisław Rojek ps. „Bronek” był jednym z aktywniejszych członków konspiracji antyniemieckiej, odznaczony Krzyżem Walecznych za udział w wojnie 1920 roku. W 1944 wywieziony przez NKWD w głąb ZSRS, zmarł w Borowiczach.