Przejdź do treści strony

Spotkanie Komitetu Organizacyjnego obchodów 40 – lecia obrony krzyża w Miętnem

Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek odpowiedział na zaproszenie Komitetu Organizacyjnego obchodów 40 – lecia obrony krzyża w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem i wspólnie z resortem włączy się w organizację przyszłorocznych uroczystości.

W czwartek 4 maja w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem spotkali się duchowni, parlamentarzyści, samorządowcy, nauczyciele i absolwenci szkoły rolniczej oraz przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki, by wspólnie omówić program Jubileuszu Obchodów 40 – lecia obrony krzyża.

Jubileusz jest doskonałą okazją, by pokazać młodemu pokoleniu heroizm młodzieży, która stanęła w obronie symboli religijnych, wartości i wolności.

Przed blisko 40 - laty niewielka miejscowość Miętne w naszym powiecie stała się sławna nie tylko w całej Polsce ale i poza granicami naszego kraju. Młodzież nie zgodziła się na to, aby usunięto krzyże z sal lekcyjnych. Miętne stało się światełkiem, które zapaliło wielki ogień troski i szacunku do krzyża.

W spotkaniu uczestniczyli Bp siedlecki JE Kazimierz Gurda, Pani Maria Koc - Senator RP, Pan Janusz Wawerski ekspert ds. współpracy z samorządem terytorialnym w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Mirosław Walicki - Starosta Powiatu Garwolińskiego, wicestarosta Marek Ziędalski, wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, wójt Gminy Górzno Waldemar Sabak, dyrektor Wydziału Nauczania Kurii Siedleckiej ks. Paweł Kindracki, ks płk. Grzegorz Kamiński - proboszcz parafii Miętne, ks. Dziekan Stanisław Szymuś, Pan Przemysław Omieczyński Prezes Fundacji Niepodległości, Pani Lila Nawrocka dyrektor ZS im. S.Staszica w Miętnem, Pani Małgorzata Gral dyrektor PCKiP w Miętnem oraz uczestnicy wydarzeń sprzed 40 lat.