Przejdź do treści strony

Spotkanie Noworoczne 2023

W piątek, 20 stycznia 2023 r. salę bankietową Powiatowego Ośrodka Sportu w Miętnem wypełnili samorządowcy, przedstawiciele świata biznesu, służb mundurowych, oświaty, organizacji i stowarzyszeń, którzy zgromadzili się na spotkaniu noworocznym. Na zaproszenie Przewodniczącego Rady Powiatu Garwolińskiego Waldemara Trzaskowskiego oraz Starosty Powiatu Garwolińskiego Mirosława Walickiego odpowiedzieli zaangażowani w życie naszego powiatu, by wspólnie podsumować miniony rok. Był to czas refleksji, czas życzeń i zapowiedzi na nadchodzące dni i miesiące.

Zgromadzonych gości powitał Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Marek Ziędalski. Następnie głos zabrał Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki i Przewodniczący Rady Powiatu Waldemar Trzaskowski.

– Po dwóch latach przerwy wynikającej z pandemii spotykamy się tradycyjnie na spotkaniu noworocznym. Cieszymy się, że zdecydowaliście się z nami świętować początek 2023 roku, czwartego roku obecnej kadencji samorządu powiatowego - mówił starosta do zgromadzonych.

– Są z nami duchowni, parlamentarzyści, samorządowcy, inspekcje, służby mundurowe instytucje centralne i lokalne, organizacje pozarządowe, urzędnicy oraz przedsiębiorcy –wszyscy dla których liczy się dobro publiczne, dla których ważne jest to, by nasza Ojczyzna, także ta lokalna, rozwijała się i była powodem do dumy. Jesteśmy szczęśliwi, że po tak długim czasie spotykamy się w tym miejscu, że jesteśmy tutaj razem –kontynuował.

Podczas spotkania głos zabrali także przybyli na spotkanie noworoczne goście: Senator RP Maria Koc, posłowie Grzegorz Woźniak, Czesław Mroczek oraz Daniel Milewski. W imieniu poseł Teresy Wargockiej Elżbieta Woźniak-Sionek, radny sejmiku województwa mazowieckiego Krzysztof Żochowski, I mazowiecki wicekurator oświaty Dorota Skrzypek, kierownik delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba i radny powiatowy Marcin Kobus.

Modlitwę poprowadził ks. pułkownik Grzegorz Kamiński, proboszcz parafii w Miętnem.

Wręczono specjalne podziękowania dla Pani Marszałek Marii Koc Ambasadora naszego powiatu za okazane nieocenione zaangażowanie w rozwój powiatu, serce, wielką życzliwość oraz zrozumienie.

Podziękowania wręczył prezes Instytutu Rzeczypospolitej im. Pawła Włodkowica Krystian Jaworski za współpracę i realizację projektu „ Uniwersytety Ludowe” staroście Mirosławowi Walickiemu i przewodniczącemu rady powiatu Waldemarowi Trzaskowskiemu.