VI Międzypokoleniowy Rajd Nordic Walking

W miniony weekend 9 czerwca w Żelechowie ponad 170 uczestników stanęło na starcie VI Międzypokoleniowego Rajdu Nordic Walking. Patronat honorowy nad wydarzeniem  objęła Pani Iwona Kurowska Starosta Powiatu Garwolińskiego.

Uczestników rajdu powitali i poprowadzili na trasę: Starosta Powiatu Garwolińskiego - Pani Iwona Kurowska, Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego - Pan Mirosław Walicki oraz dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Żelechowie - Pani Sylwia Tomaszek.

Przed marszem odbył się również krótki pokaz prawidłowej techniki marszu z kijami przeprowadzony przez instruktorkę nordic walkingu – Panią Joannę Włodarczyk.

W piękne, niedzielne popołudnie wszyscy uczestnicy bez problemu pokonali 9-cio kilometrową, malowniczą trasę wiodącą przez Hutę Żelechowską. Rajd miał charakter rekreacyjny, każdy szedł w swoim tempie. Liczyła się promocja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu oraz integracja całych rodzin.

Po pokonaniu trasy wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody: m.in. powerbank, słuchawki, piłkę i wiele gadżetów ufundowanych przez Powiat Garwoliński i
pozyskanych sponsorów. Na wszystkich czekały również napoje i słodkie przekąski.

Najliczniejsze drużyny tradycyjnie nagrodzone zostały pucharami. W tym roku największa mobilizacja nastąpiła w drużynie LELEWELA, drugie miejsce zdobyli przedstawiciele  Zespołu  Szkół Ponadpodstawowych w Żelechowie, trzecie zaś 11 Drużyna Harcerska w Żelechowie, czwarte miejsce wywalczył zespół Ryki.

Serdecznie dziękujemy animatorom boiska Orlik 2012 Pani Joannie Włodarczyk i Panu Andrzejowi Głodkowi za przygotowanie i przeprowadzenie marszu.