Przejdź do treści strony

XV Garwoliński Rajd Motocyklowy

9 czerwca odbył się XV Garwoliński Rajd Motocyklowy, połączony ze zbiórką krwi w ramach ogólnopolskiej akcji Motoserce pod patronatem Starosty Powiatu Garwolińskiego Pani Iwony Kurowskiej. Na wydarzenie zaprosił Weteran Klub Tur Garwolin – klub motocyklowy.

W niedzielne, słoneczne przedpołudnie na terenach rekreacyjnych Zarzecze odbyła się zbiórka krwi w ramach ogólnopolskiej akcji Motoserce. W podziękowaniu za oddaną krew krwiodawcy wzięli udział w losowaniu nagród. W południe tradycyjne wystartował rajd, do którego zgłosiło się blisko 40 załóg. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: do 50 cm3 i open.

Ponadto w czasie trwania rajdu odbył się pokaz ratownictwa medycznego i koncert zespołu RockFuzja oraz  konkursy z nagrodami.
Podczas wręczania nagród wyrazy uznania i osobiste gratulacje złożyła Pani Iwona Kurowska Starosta Powiatu Garwolińskiego. Wyróżnione zostały następujące osoby:

KATEGORIA OPEN:1. Iwona Świderska. 2. Piotr Kordaś. 3. Piotr Ochnik

KATEGORIA DO 50cm3: 1. Kacper Szarek. 2. Maciej Aniszewski. 3. Filip Fic

Najstarszym motocyklem wydarzenia został TERROT 350 HLG z 1931 roku, którego właścicielem jest Paweł Maszkiewicz.

Nagroda za najdłuższą drogę przejechaną na rajd przypadła dla Jacka Zduniaka.

Nagrody za konkursy:

  • rzutu oponą do celu- Adam Mikulski;
  •  wolnej jazdy
  • ponadto została ufundowana nagroda dla drugiej Amazonki naszego Rajdu i Motoserca otrzymała ją Marlena Rękawek, która poruszała się na trasie Rajdu BMW GS 1250

Składamy serdeczne podziękowania i ukłony dla organizatorów, krwiodawców, motocyklistów i wszystkich zaangażowanych w to wydarzenie. To wielka radość  być jego częścią.