Przejdź do treści strony

Znamy laureatów konkursu dla KGW na „Patriotyczny wypiek – bo w Polsce jest smacznie”

W poniedziałkowe popołudnie na Skwerze Solidarności w Garwolinie miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich na „Patriotyczny wypiek – bo w Polsce jest smacznie”. Wydarzenie połączone było z uroczystym otwarciem zrewitalizowanego Skweru Solidarności w Garwolinie. Była to także okazja do zaprezentowania znaczka wydanego przez Pocztę Polską z okazji 600-lecia Garwolina. Nie zabrakło przecięcia wstęgi oraz poświęcenia skweru.

„Patriotyczny wypiek – bo w Polsce jest smacznie” to konkurs kulinarny, który skierowany był do Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu garwolińskiego. Do finału konkursu zakwalifikowano 15 wypieków. Zwyciężył patriotyczny sernik wykonany przez panie z Żabianki w gminie Trojanów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła senator Maria Koc.

Pod ogromnym wrażeniem zaprezentowanych wypieków była prezes Stowarzyszenia Dorota Subda i starosta garwoliński Mirosław Walicki.

- To kolejny konkurs kulinarny i na każdy konkurs zgłasza się każdorazowo kilkadziesiąt Kół Gospodyń Wiejskich. Przypomnę, że powiat garwoliński to jest 130 kół i na każdy ogłaszany przez różnych organizatorów konkurs zgłasza się kilkadziesiąt z nich. Bardzo cieszę się z tego, bo to świadczy o tym, że te koła nie są tylko na papierze, ale żyją w rzeczywistości i swoje wytwory pokazują – mówił starosta Mirosław Walicki.

Pierwsze miejsce w konkursie jury przyznało sernikowi patriotycznemu wykonanemu przez KGW Żabianka w gminie Trojanów, drugie deserkom z musem sporządzonym przez panie z KGW Kownacica w gminie Sobolew, a trzecie tortowi patriotycznemu zrobionemu przez gospodynie z Lipówek w gminie Pilawa.

 

Wyróżnienia po 500 zł przyznano patriotycznemu torcikowi makowemu w wykonaniu KGW Łucznica w gminie Pilawa i patriotycznemu marcinkowi z Woli Władysławowskiej w gminie Garwolin.

 

Wyróżnienia po 200 zł otrzymali:

 

KGW Trojanów za bezę z truskawkami biało – czerwonymi,

KGW Chęciny (gm. Górzno) za tort babuni,

KGW Zwola Poduchowna (gm. Miastków Kościelny) za biszkopt,

KGW Celinów (gm. Łaskarzew) za patriotyczne lizaki,

KGW Kobyla Wola (gm. Górzno) za tort patriotyczny,

KGW Gocław (gm. Pilawa) za patriotyczną kremówkę,

KGW Wola Rębkowska (gm. Garwolin) za wypiek patriotyczny,

KGW Damianów (gm. Trojanów) za tort,

KGW Kębłów (gm. Żelechów) za tort pasiak

KGW Goździk (gm. Górzno) za piernikowe kotyliony.

Wydarzenia uświetnił występ Norbiego, orkiestry dętej z Miastkowa Kościelnego i tancerzy ze szkoły tańca Street Dance Studio Garwolin.

Serdecznie gratulujemy.